Europejski Tydzień Noszenia 2021

Europejski Tydzień Noszenia 2021

27 kwietnia, 2021 Wydarzenia 1

Wielkimi krokami zbliża się do nas 5 Europejski Tydzień Noszenia! W tym roku obchodzimy go w dniach 3-9.05.2020. To wielkie święto całej europejskiej społeczności noszącej dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Bezpieczne w mych ramionach”.

Jako Stowarzyszenie Sedno hasło uważamy za bardzo trafnie pasujące do obecnej rzeczywistości i odczytujemy wielowarstwowo. Niezależnie od tego, co dzieje się wokół nas, dla dziecka całym światem początkowo jest rodzic. To w jego ramionach czuje się bezpieczne. Przytulone do piersi rodzica, otrzymuje namiastkę wszystkich bodźców, które towarzyszyły mu w życiu płodowym. Słyszy tembr głosu, rytm bicia serca, bulgotanie jelit, ciepło ciała, nieustannie jest kołysane… te wszystkie czynniki przynoszą mu ukojenie. Niejednokrotnie chusta jest tutaj doskonałym narzędziem wspomagającym proces. Dzięki chuście, rodzice są w stanie połączyć zaspokojenie potrzeby bliskości maluszka z organizacją spraw życia domowego, czy nierzadko zawodowego.

Z okazji nadchodzącego Europejskiego Tygodnia Bliskości przygotowałyśmy dla Was szereg webinarów, dzięki którym poszerzycie swoją wiedzę o chustowaniu. Spotkania zostaną poprowadzone przez doświadczony sztab specjalistów, którzy specjalnie dla Was podzielą się swym wieloletnim doświadczeniem w pracy z chustą. Zapraszamy Was zapoznania się z harmonogramem spotkań i dołączenia do nich. Śledźcie nas na naszych stronach na Facebooku oraz na Instagramie

 

Jedna odpowiedź

  1. To jest blog, który trzyma wysoki poziom! Znajduję tutaj różnorodne treści, z których wynoszę wiele cennych informacji. To zdecydowanie jedno z moich ulubionych miejsc w sieci – świetnie się go czyta i zawsze się czegoś nowego dowiaduję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *